ventolin

Ventolin – Aerozol Na Astmę. Dawkowanie, Cena Oraz Opinie

Ventolin to popularny inhalator zmniejszający objawy ataku astmy, do których należą m.in. duszności oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej. Lek ten występuje w dwóch formach: Aerozol (Evohaler) oraz Dysk (Accuhaler). Dodatkowo, inhalator ten można stosować z innymi środkami stosowanymi w profilaktyce astmy w celu złagodzenia stanów zapalnych występujących w płucach.

  Ventolin: kup online   

Jak działa Ventolin?

Salbutamol – substancja czynna znajdującą się w leku Ventolin powoduje rozszerzenie oskrzeli w celu utrzymania drożności dróg oddechowych, ułatwiając przy tym oddychanie. Ponadto lek zmniejsza występujący ucisk w klatce piersiowej, świszczący oddech oraz kaszel, czyli objawy występujące podczas ataku astmy.

Evohaler czyli lek w formie aerozolu działa w ciągu kilku minut od podania działając szybko i skutecznie. W przypadku Dysku – Accuhaler działanie jest podobne jak do Evohaler, jednak nie tak szybkie, mimo iż Accuhaler zawiera silniejszą dawkę substancji czynnej. Dodatkowo, Dysk nie może być stosowany przez osoby zmagające się z nietolerancją laktozy.

Jak stosować lek Ventolin? Dawkowanie

Stosowanie leku Ventolin Evohaler powinno być zgodne z zaleceniami lekarza. Inhalatora należy używać wyłącznie z jego przeznaczeniem. O tym w jaki sposób stosować Evohaler oraz Accuhaler, przeczytasz w ulotkach dostępnych na tej stronie.

Skutki uboczne

Lek ten może wywoływać niepożądane działania takie jak: drżenia, ból głowy, przyspieszone bicie lun kołatanie serca, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła, kurcz mięśni, zmniejszenie stężenia potasu we krwi, rozszerzenie obwodowych naczyń krwionośnych, reakcje alergiczne, nadmierną pobudliwość, zaburzenia rytmu serca, ból w klatce piersiowej. Szczegóły dotyczące działań niepożądanych można znaleźć w ulotce leku.

Czy można kupić Ventolin bez recepty?

Ventolin to lek przeznaczony do leczenia ataków astmy i wydawany jest wyłącznie z przepisu lekarza. W internecie można znaleźć ogłoszenia typu: Ventolin bez recepty, jednakże należy mieć na uwadze, że taka forma sprzedaży jest nielegalna, a dodatkowo oferowany środek może być nieoryginalny, a to z kolei może negatywnie oddziaływać na działanie leku, a nawet zdrowie. Istnieje jednak możliwość zakupu leku przez Internet za pośrednictwem Apteki Treated.

Ventolin – cena leku na astmę

Cena leku może różnić się w zależności od Apteki, w której zostanie środek zakupiony.

Cena Evohaler 100mcg to wydatek rzędu ok 140 zł. W przypadku Accuhaler 100mcg cena wynosi ok 240 zł.

Powyższe zestawienie bazuje na ofercie dostępnej w Aptece Treated. Cena obejmuje koszt konsultacji lekarskiej przeprowadzanej drogą internetową, wypisanie i realizację recepty oraz wysyłkę leku na adres domowy pacjenta.

Ventolin – gdzie kupić?

Lek można kupić w aptece stacjonarnej po otrzymaniu recepty lekarskiej. Istnieje jednak możliwość zakupu Ventolinu przez internet za pośrednictwem konsultacji lekarskiej online oferowanej przez aptekę Treated. Usługa  polega to na tym, iż pacjent wypełnia formularz konsultacji medycznej, który następnie przekazywany jest lekarzowi specjaliście. Jeżeli lekarz uzna, że nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne do stosowania leku, wówczas wypisze receptę, a następnie przekaże ją do realizacji Aptece. Od tego momentu lek zostaje dostarczony do domu pacjenta za pośrednictwem przesyłki kurierskiej w ciągu 24 godzin. Usługa ta jest w pełni bezpieczna, legalna i dyskretna.

Czekamy na Państwa opinie na temat leku Ventolin.

  V e n t o l i n: kup online   


Źródła:

doz.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *