champix

Champix – Lek Na Rzucenie Palenia. Opinie, Cena w Aptece, Gdzie Kupić?

Champix to lek nowej generacji w formie tabletek przeznaczony do walki z głodem nikotynowym. Aktywnym składnikiem leku jest wareniklina, która wpływa na te same receptory w mózgu co nikotyna powodując, że smak papierosów staje się nieprzyjemny. Tabletki te mają za zadanie zminimalizować przykre konsekwencje odstawienia papierosów i spowodować, że mózg przestanie czerpać przyjemność z palenia. Wraz ze zmniejszeniem chęci sięgnięcia po papierosa, zredukowany zostaje głód nikotynowy oraz towarzyszące temu objawy np. ból głowy, rozdrażnienie czy zwiększony apetyt.

  Champix: kup online   

Champix – skład tabletek

Lek zawiera substancję czynną o nazwie Wareniklina w dawce 0,5 mg oraz 1,0 mg. Wareniklina wspomaga zaprzestanie palenia tytoniu u osób dorosłych, ponadto wspiera zwalczanie głodu nikotynowego oraz objawów związanych z zaprzestaniem palenia.

Champix – skuteczność Warenikliny

Badanie kliniczne wykazało, że przyjmowanie wszystkich dawek leku o wskazanych poniżej porach oraz przez wymieniony okres zwiększa prawdopodobieństwo zerwania z nałogiem nikotynowym.

Na podstawie przeprowadzonych testów wykazano, iż prawdopodobieństwo rzucenia palenia podczas stosowania leku Champix wzrasta 4-krotnie. Według badań około 44% badanych po 12 tygodniach straciło potrzebę sięgnięcia po papierosa.

Dawkowanie leku

W każdym opakowaniu leku znajdują się dwa rodzaje tabletek:

  • białe tabletki: 0,5 mg
  • niebieskie tabletki: 1,0 mg

Stosowanie leku należy rozpocząć od niżej dawki (tj. biała tabletka), a następnie przejść do tabletki w kolorze niebieskim. Pigułki należy połykać w całości, popijając je wodą.

Stosowanie:

Dzień 1 – 3: Należy przyjmować jedną białą tabletkę o mocy 0,5 mg raz na dobę.

Dzień 4 – 7: Należy zażywać jedną białą tabletkę o mocy 0,5 mg dwa razy w ciągu doby (rano i wieczorem o tych samych porach).

Dzień 8 – do czasu zakończenia kuracji: Należy przyjmować jedną niebieską tabletkę o mocy 0,5 mg dwa razy w ciągu doby (rano i wieczorem – najlepiej o tej samej porze).

Możliwe skutki uboczne

Bardzo częste działania niepożądane (występujące częściej niż co u 10 osoby):

  • zapalenie nosa oraz gardła, trudności w zasypianiu, bóle głowy, nudności niezwykłe marzenia senne.

Częste działania niepożądane (występujące rzadziej niż co u 10 osoby)

  • zakażenie w obszarze klatki piersiowej, zapalenie zatok, zwiększenie masy ciała, zmniejszony lub zwiększony apetyt, senność, zawroty głowy, duszności, kaszel, zgaga, wymiony, biegunka, wzdęcia, niestrawność, ból zębów suchość w jamie ustnej, wysypka oraz świąd skóry, ból stawów oraz mięśni, uczucie zmęczenia, dyskomfort w klatce piersiowej.

Niezbyt częste działania niepożądane (występujące rzadziej niż co u 100 osoby)

  • zakażenia grzybicze oraz wirusowe, uczucie paniki, zaburzenia koncentracji, depresja, lęk, zmiany w libido, drżenie, zapalenie spojówek, ból oka, szumy w uszach, przyspieszona akcja serca, podwyższone ciśnienie krwi, uderzenia gorąca, zapalenie nosa,  gardła oraz zatok przynosowych, przekrwienie błon śluzowych, chrypka, gorączka, kaszel, katar, zmiana rytmu wypróżnień, odbijanie, ból dziąseł, zaczerwienienie skóry, nadmierna potliwość, zmiany trądzikowe, częste oddawanie moczu, bardziej obfite miesiączki.

Rzadkie działania niepożądane (występujące rzadziej niż co u 1000 osoby)

  • zwiększone pragnienie, pustka lub przygnębienie, udar mózgu, zaburzenia mowy, zaburzenia snu, zaburzenia wzroku, rozszerzone źrenica, nadwrażliwość na światło, bóle gardła, chrapanie, nalot na języku, obecność krwi w stolcu, sztywność stawów, bóle żeber, uczucie zimna, torbiel.

Przeciwwskazania

Lek Champix nie powinien być stosowany przez osoby niepełnoletnie, tj. poniżej 18 roku życia, kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby uczulone na którykolwiek składnik leku. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są choroby nerek, padaczka, choroby psychiczne – nerwica oraz depresja.

Dodatkowo, mogą zachodzić interakcje z innymi stosowanymi lekami, dlatego w trakcie konsultacji koniecznie należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych w ostatnim czasie lekach, w szczególności: insulina, warafaryna, teofilina.

Stosowanie z alkoholem

Nie wykryto interakcji pomiędzy lekiem Champix a alkoholem. W kwestii tej jednak najlepiej zapytać lekarza specjalistę.

Czy można zamówić Champix bez recepty?

Champix jest lekiem, a zatem jego zakup bez recepty nie jest możliwy. Kuracja tym środkiem musi być poprzedzona konsultacją lekarską, niemniej jednak lek ten można zamówić przez Internet korzystając z konsultacji online oferowanej przez lekarzy specjalistów współpracujących z apteką Treated. Jest to jedyna legalna możliwość zakupu środka online, natomiast strony oferujące Champix bez recepty działają nielegalnie i mogą sprzedawać lek w wersji nieoryginalnej, co może niekorzystnie wpłynąć na wyniki kuracji, a przede wszystkim na zdrowie. ONależy omijać również oferty typu Champix najtaniej, gdyż działają one na tej samej zasadzie.

Cena leku Champix w Aptece

Cena Champix uzależniona jest miejsca, w którym dokonywany jest zakup. W przypadku Apteki Treated, cena leku wynosi ok. 400 zł za pakiet początkowy tzw. zestaw startowy lub starter. Cena obejmuje koszt konsultacji lekarskiej online, wystawienie recepty na lek oraz jego dostawę do domu klienta w ciągu 24 godzin.

Gdzie kupić Champix?

Receptę na lek otrzymasz korzystając z internetowej konsultacji w klinice Treated. Aby dokonać zakupu, należy wypełnić formularz konsultacji lekarskiej, który zostanie zweryfikowany przez lekarza specjalistę. Następnie, jeżeli nie zaistnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne, lekarz wystawi receptę i przekaże ją Aptece do realizacji, która za pośrednictwem firmy kurierskiej dostarczy lek do domu klienta w ciągu jednej doby. Jest do bezpieczna, legalna i w pełni dyskretna forma zakupu tabletek Champix.

  Champix: kup online   


Źródła:

https://www.euroclinix.net/pl/rzucanie-palenia/champix

http://jakrzucicpalenie.pl/wareniklina-champix/

 

Share

2 thoughts on “Champix – Lek Na Rzucenie Palenia. Opinie, Cena w Aptece, Gdzie Kupić?”

  1. MOżna kupić e-papierosa gdzie jest czysta nikotyna czyli tez bedzie pobudzac receptory nikotynowe i odpada cała szkodliwosc dypu papierosowego , smoły i tego całego syfu który jest w papierosach tytoniowych a ktorego nie ma w samej nikotynie. Dlatego nie sluchajcie bzdur ze e papierosy są bardziej szkoldliwe bo to kament firm farmaceutytcznym, moze byc rakotowrocze (tyton jest rakotworczy bez watpienia) jesli grzalka za mocno grzeje i przypala płyn z nikotyna albo jak wdychamy przypalony dym z grzałki e papierosa czyli przypalony sznurek znajdujący się w grzałce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *