cerazette

Cerazette – Tableteki Antykoncepcyjne. Cena w Aptece. Gdzie Kupić?

Cerazette to tabletki mające na celu zapobiegać zajściu w ciążę. W ich składzie znajduje się niewielka ilość progosteganu (dezogestrel), który jest żeńskim hormonem płciowym. Jest to bardzo skuteczny lek antykoncepcyjny, który hamuje dojrzewanie komórki jajowej. W przeciwieństwie do leków złożonych, Cerazette mogą stosować kobiety nietolerujące estrogenów oraz karmiące piersią.

  Cerazette: kup online   

Minipigułka Cerazatte – jak stosować?

 • Opakowanie leku zawiera 28 tabletek. Na jednej stronie blistra przy każdej tabletce widoczny jest symbol dnia tygodnia, w którym daną tabletkę należy przyjąć, natomiast po drugiej stronie widoczny jest kierunek przyjmowanych tabletek.
 • Tabletki należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.
 • Rozpoczęcie nowego opakowania musi rozpocząć się od przyjęcia tabletki z górnego rządu blistra.
 • Tabletki należy połykać w całości popijając je wodą.

Pierwsze opakowanie Cerazette

Jeżeli nie są przyjmowane żadne tabletki antykoncepcyjne, należy odczekać do najbliższej miesiączki. Zażywanie tabletek należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki. Przyjmowanie tabletek można rozpocząć także pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu, jednakże w takim wypadku należy zastosować dodatkową (mechaniczną) metodę antykoncepcji.

Jeśli pacjentka stosowała wcześniej złożony lek antykoncepcyjny

Możliwe jest rozpoczęcie przyjmowania leku Ceraztte następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki, obecnie przyjowanego leku lub w wniu, w którym usunięto krążek dopochwowy. Jeżeli stosowany lek nie zawiera substancji czynnej, możliwe jest rozpoczęcie leku Ceraztte następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki w skład której wchodzą hormony.

Jeżeli pacjenta stosowania inny lek zawierający wyłączenie progestagen

Można rozpocząć stosowanie tabletek Cerazette następnego dnia – nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji.

Jeżeli pacjentka przyjmowała antykoncepcję – iniekcje, implanty lub system domaciczny uwalniający progestagen

Wówczas należy rozpoczać przyjmowanie tabletek Cerazette w dniu ostatniej iniekcji lub w dniu usunięcia implantu lub systemu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Zapomniana tabletka Cerazette

 • Jeżeli opóźnienie wynosi mniej niż 12 godzin skuteczność leku zostanie zachowana. Należy jednak jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę, a kolejne zażywać jak zazwyczaj.
 • Jeśli opóźnienie w przyjmowaniu leku wynosi więcej niż 12 godzin, wówczas skuteczność minipgułki może zostać zmniejszona. Im więcej niezastosowanych pigułek, tym mniejsza skuteczność leku. Należy jak najszybciej zastosować kolejną tabletkę, a przez kolejne 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Cerazette – przeciwwskazania do stosowania

Jeżeli towarzyszy ci którykolwiek z poniższych czynników, wówczas poinformuj o tym swojego lekarza. Być może zaleci on zastosowanie innej metody antykoncepcji.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek Cerazette:

 • Uczulenie na substancję czynną zawartą w leku, lub którykolwiek inny składnik,
 • Choroba żylno-zakrzepowa polegająca na powstawaniu zakrzepów, które blokują żyły np. nóg oraz płuc,
 • Występowanie żółtaczki obecnie lub kiedykolwiek w przeszłości,
 • Występowanie chorób wątroby,
 • Występowanie w chwili obecnej lub w przeszłości nowotworów wynikających z hormonów płciowych,
 • Występowanie krwawień z pochwy o nieznanej etiologii.

Choroby, o których należy poinformować lekarza

Poinformuj lekarza o istotnych faktach dotyczących twojego stanu zdrowia, zanim zastosujesz tabletki Cerazette. Przed rozpoczęciem kuracji, należy poinformować o:

występowaniu raka piersi (obecnie lub w przeszłości), raka wątroby, zakrzepicy żył głębokich, zatorowości płucnej, padaczki, cukrzycy, gruźlicy, nadciśnienia, ostudy.

Możliwe ciężkie choroby

Zmniejszona masa kostna – W trakcie stosowania leku stężenie estradiolu w osoczu jest porównywalne do jego stężenia w pierwszej połowie cyklu kobiety, natomiast stężenie w porównaniu do drugiej połowy cyklu jest jest zmniejszone. Nie ma jednak dowodów na to, że ma to wpływ na masę kostną.

Rak piersi występuje częściej u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne nieco częściej niż u kobiet, które ich nie stosują. Po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji w postaci minipigułki, ryzyko wystąpienia raka piersi spada, a po 10 latach od zaprzestania stosowania jest ono takie samo jak u kobiet nie stosujących tabletek. Niemniej jednak, każda kobieta narażona jest na ten typ nowotworu, niezależnie od tego, czy stosuje antykoncepcję w postaci minipigułki.

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa polega na formowaniu się zakrzepu, który może powodować blokowanie się naczyń krwionośnych. Zator może występować w kończynach dolnych, a później również w płucach. Według opinii lekarzy, ryzyko powstania zatoru częściej występuje u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne, niż u tych, które antykoncepcji nie stosują. W przypadku wystąpienia objawów żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej należy pilnie skontaktować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Oprócz wyżej wymienionych skutków ubocznych możliwe jest wystąpienie innych.

Często występujące działania niepożądane (u więcej niż 1 na 100 lecz mniej niż u 1 na 10 stosujących)

 • zmienność nastroju, depresyjny nastrój, obniżone libido, bóle głowy, nudności, trądzik, nieregularne krwawienia, wzrost masy ciała.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u więcej niż 1 na 1000, ale mniej niż 1 na 100 stosujących)

 • zapalenie pochwy, nietolerancja szkieł kontaktowych, wymioty, łysienie, zmęczenie, bolesne krwawienia, torbiele jajników.

Rzadko występujące działania niepożądane (u więcej niż 1 na 10 000, ale mniej niż 1 na 1000 stosujących)

 • wysypka, pokrzywka, bolesne guzki o zabarwieniu czerwono-niebieskiem

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki te zalecane są kobietom wrażliwym na działanie estrogenu i są równie skuteczne, co tradycyjne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Badania kliniczne dowodzą, że minipugułki Cerazette mogą przynieść ulgę w bólach menstruacyjnych. 94% z przebadanych kobiet potwierdziło zmniejszenie bólów miesiączkowych po zastosowaniu tabletek.

Czy można kupić Cerazette bez recepty?

Tabletki antykoncepcyjne Cerazette wydawane są wyłącznie na receptę z przepisu lekarza. Nie ma możliwości zakupu leku bez recepty. W internecie pojawiają się ogłoszenia typu Cerazette sprzedam lub Cerazette kupię – należy unikać tego typu ofert, gdyż jest to nielegalna forma sprzedaży leku. Ponadto zakup z takich źródeł nie jest gwarancją oryginalności leku, co może mieć negatywny wpływ na działanie tabletek, a przede wszystkim zdrowie. Wiele pacjentek wyszukuje również leku na portalach typu Ceneo, Allegro, jednakże zakup przez nie jest niemożliwy.

Jedyną legalną i bezpieczną formą zakupu leku jest apteka euroClinix.

Tabletki antykoncepcyjne Cerazette – cena

Centa tabletek Cerazette uzależniona jest od apteki w której zakup jest dokonywany. W przypadku Apteki euroClinix całkowity koszt składający się z konsultacji lekarskiej wraz z wypisaniem recepty oraz wysyłką leku na adres pacjenta to ok. 219 zł.

Cerazette gdzie kupić? Apteka Internetowa?

Lek Cerazette wydawany jest z przepisu lekarza. Istnieje jednak możliwość kupienia leku przez internet za pośrednictwem euroClinix. Pacjent zobowiązany jest wypełnić formularz konsultacji medycznej, który następnie zostanie przekazany do lekarza współpracującego z kliniką. Jeżeli lekarz stwierdzi brak przeciwwskazań do stosowania tabletek, wówczas zleci Aptece wysyłkę leku, który zostanie dostarczony pacjentowi za posrednictwem kuriera w ciągu 24 godzin. Jest to legalna, bezpieczna i w pełni dyskretna forma nabycia tabletek antykoncepcyjnych Cerazette.

  Cerazette: kup online   


Źrodła:

https://www.doz.pl/leki/p1537-Cerazette

https://www.euroclinix.net/pl/antykoncepcja/minipigulka/cerazette

https://www.euroclinix.net/pl/images/product/cerazette_ulotka.pdf

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *